Вработени
2020-02-03 15:46:41Преглед на одделенските наставници по паралелки во учебната 2023/2024 година:
Реден број | Име и презиме на наставник | Паралелка |
1. |
Лидија Панова -Стојановска |
Ia |
2. |
Билјана Васиќ |
|
3. |
Вања Василевска Тимковска |
Iб |
4. | Бојана Баџакова Петровска | |
5. |
Маја Савеска- Станковска |
Iв |
6. | Розика Ристевски | |
7. | Билјана Ивановски | Iг |
8. | Софче Пеева | |
9. | Татјана Ивановска | IIа |
10. | Ирина Велјановска | |
11. | Анета Мицковска | IIб |
12. | Менка Чадиноска | |
13. | Јелена Богдановиќ | IIв |
14. | Искра Алексиевска | |
15. | Тања Поповска Грујовски | IIг |
16. | Јадранка Цуклевски | |
17. | Бранка Јакимовска | IIIа |
18. | Маја Штимац | |
19. | Соња Јовановиќ Крстевска | IIIб |
20. | Ивана Нешовска | |
21. | Ана Накова | IIIв |
22. | Елена Тасевска Јаневска |
|
23. | Инека Мостерман | IIIг |
24. | Ирена Миноска | |
25. | Вилма Поповиќ | IVа |
26. | Ленче Кузмановска | IVб |
27. | Елена Новаковска | IVв |
28. | Елена Јурттутан | IVг |
29. | Ирена Пешевска | Vа |
30. | Катерина Кузмановска - Гаштов | Vб |
31. | Весна Трифуноска - Чижбановска | Vв |
32. | Николина Младеновска |
продолжен престој |
33. | Даниела Душков | продолжен престој |
Преглед на предметни наставнициво учебната 2023/2024 година:
Реден број |
Име и презиме на наставник
|
Предмет |
1. |
Сања Пејчиновска Крстиќ
|
Македонски јазик |
2.
|
Даниела Паневска Саздовска | Македонски јазик |
3. |
Благица Блажевска Богдановска
|
Англиски јазик |
4.. |
Ѓорѓи Ристески
|
Англиски јазик |
5. |
Катица Лазовска |
Англиски јазик
|
6. |
Ивона Мицковска |
Англиски јазик
|
7. |
Радица Миланова
|
Германски јазик |
8. |
Фросина Мантева
|
Физика |
9. | Павлинка Цонева |
Математика
|
10. |
Мартина Алексовска |
Математика
|
11. |
Јасмина Драгеска |
Хемија - Биологија - Природни науки |
12. | Елена Стојилковска |
Географија - Природни науки
|
13. | Слаѓана Елезовиќ |
Информатика
|
14. | Јана Трајковска |
Историја - Граѓанско образование
|
15. | Снежана Шумковска |
Ликовно образование
|
16. | Оливер Кузмановски |
Музичко образование
|
17. | Катерина Георгиева |
Техничко образование
|
18. | Предраг Трајковски |
Физичко и здравствено образование
|
19. | Емилија Јаничиќ |
Физичко и здравствено образование
|
20. |
Николче Тодоровски
|
Физичко и здравствено образование
|
21. | Јане Стојков |
Физичко и здравствено образование
|
22. | Горица Бошкоска |
Класична култура на европски религии - Етика - Иновации
|
23. | Маја Јакимовска |
Вештини на живеење
|
Структура на раководниот, стручниот, наставниот кадар и другиот вработен персонал во училиштетo
Име и презиме |
Работна позиција |
Билјана Билбиловска
|
Директор |
Емилија Арсовска
|
Секретар |
Марина Стојановска
|
Педагог |
Татјана Багеска |
Специјален едукатор и рехабилитатор
|
Дијана Митевска |
Психолог
|
Жана Шарковска |
Библиотекар
|
Технички персонал и останати вработени
Лиле Антиќ - хигиеничар;
Славица Ангеловска - хигиеничар;
Санија Раиф - хигиеничар;
Анета Петровска - хигиеничар;
Гаврил Манчевски - хигиеничар;
Петре Доневски - економ;
Лица овластени да посредуваат информации од јавен карактер на ООУ „Киро Глигоров“ - Скопје - Центар:
1. Ана Накова
2. Емилија Арсовска
Лице овластено за вршење на обработка на лични податоци - Ана Накова
Офицер за заштита на лични податоци - Емилија Арсовска